۱۳۹۶-۰۹-۲۴

نقد و بررسی خودروی DS 7 CROSSBACK

ds-7-crossback دی‌اس ۷ کراس‌بک

کمپانی DS به ساخت خودرو‌های لوکس و با کیفیت معروف است، حال این شرکت فرانسوی در اقدامی تازه خودرو‌یی به نام DS7 CROSSBACK را معرفی کرد.

به نظر می‌رسد این اتومبیل زیبا قادر است بخش بزرگی از تمرکز بازار خودرو در اروپا را به خود اختصاص دهد. همانطور که از اسم DS 7 CROSSBACK مشخص است، نمای عقب این خودرو به اتومبیل‌های کراس ‌اور شباهت دارد، اما نمی‌توان آن را یک کراس ‌اور به حساب آورد و از نظر کارشناسان خودرو، DS 7 CROSSBACK را باید در دسته شاسی‌بلند‌های لوکس شهری بررسی کرد. عرضه رسمی DS 7 CROSSBACK از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی انجام می‌گیرد و به نظر می‌رسد این اتومبیل زیبا، پتانسیل این را دارد که به پرفروش‌ترین خودرو شاسی‌بلند اروپا در سال آینده، تبدیل شود.

بررسی ظاهر DS 7 CROSSBACK

طراحی‌های خودرو‌های DS، همیشه منحصر به فرد و خیره‌کننده بودند و به نظر می‌رسد همین امر در طراحی ظاهری DS 7 CROSSBACK نیز رعایت شده است. DS 7 CROSSBACK بر روی پلتفرم اختصاصی سیتروئن یعنی EMP2 ساخته است، به همین دلیل حتی قبل از مشاهده خودرو، می‌توان پیش‌بینی کرد که DS 7 CROSSBACK از نظر ظاهری، در کلاس اتومبیل‌های لوکس شهری قرار دارد. جلو‌پنجره‌ مشبک و مشکی به همراه خطوط چراغ‌های ال‌ای‌دی، ظاهری لوکس و در عین حال تهاجمی در نمای جلوی DS 7 CROSSBACK بوجود آورده است. زمانی که به فرورفتگی قسمت چراغ‌های مه شکن و کشیدگی چراغ‌های ال‌ای‎‌‌دی توجه می‌کنیم، حس تهاجمی بودن DS7 CROSS BACK را بیش از پیش متوجه خواهیم شد و به نظر می‌رسد طراحان DS، از متد‌های طراحی خودرو‌های عضلانی برای طراحی DS 7 CROSSBACK استفاده کرده‌اند. نوار کرومی قرار گرفته در زیر پنجره‌ها و اطراف چراغ‌های جلو و عقب DS 7 CROSS BACK، به ما یادآوری می‌کند که با خودرویی لوکس و با کیفیت سر و کار داریم. در نمای عقب DS 7 CROSSBACK، ضمن مشاهده چراغ‌های ال‌ای‌دی خیره کننده، باید به اگزوز‌های منحصر به فرد این خودرو نیز اشاره کرد؛ اگزوز‌های ذوزنقه که نشان‌گر زبان طراحی منحصر به فرد DS است. در نمای جانبی DS 7 CROSSBACK می‌توان به خطوط عضلانی و کشیده روی در‌ها اشاره کرد که همراه با رینگ‌های کرومی منحصر به فرد این خودرو، ظاهری محرک و قدرتمند در DS 7 CROSSBACK  بوجود آورده است.

مشخصات فنی DS 7 CROSSBACK

آرین‌موتور، نماینده رسمی DS اتوموبیلز در ایران، مفتخر است که محصولات این برند لوکس را برای هم‌میهنان عزیز فراهم کرده است. شایان ذکر است که خودروی DS 7 CROSSBACK زمستان امسال در ایران پیش فروش خواهد شد و در سال جدید شاهد حضور این خودروی افسانه‌ای در خیابان‌های ایران خواهیم بود.