۱۳۹۷-۱۱-۰۶

تیم فرمول E دی اس تکیتا (DS TECHEETAH) آماده رفتن به خیابانها با خودروی DS E-TENSE FE19

تیم فرمول E دی اس تکیتا (DS TECHEETAH) آماده رفتن به خیابانها با خودروی DS E-TENSE FE19

ورسای، 10 دسامبر2018

فصل پنجم رقابت های فرمولE (ABB FIA Formula E) شنبه آینده در 15 دسامبرآغاز می­شود. طرفداران این مسابقات از سرتاسر دنیا شاهد 22 خودروی جدید، مسیرهای جدید، قوانین جدید و رانندگان جدید خواهند بود.

رانندگان تیم DS TECHETAH ،آندره لوتر (André Lotterer) و سلطان فرمول E جین اریک ورگ(Jean-Éric Vergne)  در فصل پیش رو با خودروی DS E-TENSE FE19 Gen2 به میدان مسابقه برمیگردند.آنها این فصل را با مسیر جدید خیابان 2.5 کیلومتری الدرعیه شروع می­کنند جایی که آنها در یک رقابت 45 دقیقه ای به اضافه یک دور مسیرسابقه به رقابت میپردازند.

سیستم مشارکت طرفداران، فن بوست، با قوانین به روز شده باز خواهند گشت و ما خواهیم دید که 5 راننده برتر توسط طرفداران رای دریافت خواهند کرد، این به این معنی است که دو راننده دیگر در مقایسه با فصل قبل، در مسیر رای دریافت خواهند کرد. طرفداران اکنون می­توانند 15 دقیقه در مسابقه تاثیر بگذارند، و به صورت مستقیم در رقابت قهرمانی درگیر می­شوند که در نتیجه آن، هیجان بیشتری تجربه میکنند.

خودروی DS E-TENSE FE19 به طور کاملا داخلی توسط DS Automobiles در کارخانه جدید تیم در ورسای در نزدیکی پاریس ساخته شده است. DS Automobiles همچنین سیستم ترمز برقی خود را طراحی و توسعه داده است و یکی از معدود سازنده هایی است که این سیستم را برای مسابقات فرمول 1 طراحی کرده است تا از مزایای رقابتی آن بهره ببرد. خودروی DS E-TENSE FE19 جدید دارای ماکزیمم قدرت 338 اسب بخار می­باشد و شتاب صفر تا صد آن، 2.8 ثانیه می­باشد. همچنین این خودرو دارای ظرفیت باطری 52 کیلو وات ساعت میباشد

از انجا که این مسابقات همواره به دنبال ایجاد نوآوری می­باشد، معرفی مد حمله (ATTACK MODE) چالش بیشتری را وارد این سری مسابقات می­کند و در نتیجه هیجان بیشتری را ایجاد میکند.وقتی که این سیستم فعال شود، این ویژگی جدید به طور موقت قدرت را از 200 کیلووات (در مد race) به 225 کیلووات افزایش میدهد، که برای رانندگان این مزیت را دارد که برای زمان کوتاهی بتوانند سبقت بگیرند، فرصتهای استراتژیک جدیدی ایجاد میکند، و مسابقه پویاتری را فراهم میکند.

برای اینکه رانندگان بتوانند مد حمله (Attack mode) را فعال کنند، آنها باید از منطقه فعال سازی که خارج از مسیر مسابقه قرار دارد، بگذرند. تعداد دفعات فعال سازی و دوره استفاده از آن توسط FIA در هر مسابقه مشخص میشود.

جین اریک ورگ(Jean-Éric Vergne)  شماره 25 : برای کسی که از آغاز با این سری مسابقات بوده ، من معتقدم که فرمول E قدمهای بزرگی را برداشته است، نه تنها توسط عملکرد و کارایی خودرو، بلکه با ایجاد ایده های جدید مثل Attack mode که باعث ایجاد رقابتی نزدیک میشود. به عنوان یک راننده ما میخواهیم رقابت سختی داشته باشیم ، طرفداران نیز همین را میخواهند.

آندره لوتر (André Lotterer) شماره 36 : فرمول E در سال گذشته خیز بزرگی رو به جلو داشته است و شرکت داشتن در این سری مسابقاتی مثل فرمولE که همیشه در حال خلق دوباره خودش است،بسیار هیجان انگیز است. ما همه کارهای مقدماتی و تمرینات لازم را برای مشخصه های جدید اضافه شده به سری مسابقات انجام داده ایم و اکنون انتظار به پایان رسیده و ما مسابقه میدهیم. از آنجا که سورپرایزهای وجود خواهد داشت، دیدن اینکه چگونه اولین مسابقه انجام خواهد شد خیلی جالب توجه است.

فن بوست (FanBoost)

برای رای دادن، #FanBoost#نام راننده را توییت کنید، برای مثال: #FanBoost#AndreLotterer یا #FanBoost #JeanEricVergne

شما همچنین میتوانید در سایت https://fanboost.fiaformulae.com یا اپلیکیشن فرمول E رای بدهید.

سیستم فن بوست به روزرسانی شده است و اکنون به جای سه راننده برتر که در سال قبل توان کمکی دریافت میکردند پنج راننده این توان کمکی را دریافت میکنند.

مد حمله ( ATTACK MODE)

هر راننده باید از منطقه ATTACK MODE به منظور تکمیل مسابقه عبور کند. به محض وارد شدن به این منطقه، راننده میتواند Attack Mode را فعال کند که 25 کیلووات توان بیشتر ارائه میکند.